Co musisz wiedzieć

Przed zabiegiem warto wiedzieć:

 

BEZPIECZEŃSTWO

Używam tylko jednorazowych sterylnych igieł. Wszystkie igły wykorzystane podczas zabiegu zawierają się w jego cenie. Nie płacą Państwo dodatkowo za igły wykorzystane do zabiegu.

KOMPLEKSOWE LECZENIE

Jeżeli jest taka potrzeba i jest to możliwe do pogodzenia leczę kilka schorzeń jednocześnie podczas jednego zabiegu. Cena zabiegu pozostaje stała niezależnie od ilości schorzeń.

DODATKOWE KORZYŚCI

W razie konieczności stosuję u pacjenta elektrostymulację, zabieg bańką chińską lub biostymulację lampą nagrzewającą. Wszystko w cenie zabiegu.

Akupunktura aktualnie przechodzi swój wielki renesans na całym świecie. Opiera się na teorii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) współistnienia dwóch przeciwstawnych energii, aktywnej yang i pasywnej yin . Obydwie energie tworzą energię życia Qi (czi).

W myśl tej teorii energia Qi krąży w kanałach energetycznych nazywanych meridianami. Na przebiegu meridianów istnieją miejsca koncentracji energii nazywane punktami aktywnymi, inaczej punktami akupunkturowymi. Zachwianie równowagi energetycznej w którąkolwiek stronę powoduje rozregulowanie organizmu i w konsekwencji chorobę.

Akupunktura przez oddziaływanie na punkty aktywne przywraca równowagę energetyczną, wywierając w ten sposób działania lecznicze. Punkty akupunkturowe rozmieszczone są na całym ciele. Opisanych jest ok. 700 punktów akupunkturowych, z czego najczęściej używanych jest ok. 365, zlokalizowanych na 14-stu głównych meridianach.

 

Ile trwa zabieg? Ile potrzeba zabiegów i jak często?

Czas trwania zabiegu, ich częstotliwość i ilość są indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta. Do tego służy pierwsza wizyta, tzw. KONSULTACJA. Jest to badanie (trwające ok. 30min), w trakcie którego dowiaduję się od pacjenta o przebiegu schorzenia i okolicznościach jego powstania, z którym się zgłosił na wizytę oraz o innych schorzeniach współistniejących. Ponadto pozwala mi ustalić aktualny stan organizmu pacjenta. Wszystkie te informacje pozwalają mi na dobranie odpowiedniego leczenia.

Niektórzy pacjenci wymagają jedynie kilku, inni całej serii 10 zabiegów. Czasem stan pacjenta wymaga stosowania akupunktury codziennie a czasem tylko 1 raz w tygodniu. To samo dotyczy długości zabiegów akupunktury, które trwają od 15 nawet do 45 minut.

 

 

Czy akupunktura boli? Czy akupunktura jest bezpieczna?

Nie boli, jeżeli jest wykonywana przez specjalistę z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Od początku swojej praktyki lekarskiej do zabiegów akupunktury stosuję najwyższej jakości igły jednorazowego użytku. Jest to gwarancją, że każdy zabieg akupunktury jest bezpieczny i bezbolesny.

 

Akupunktura a medycyna zachodnia

W świetle medycyny zachodniej oraz w oparciu o nowoczesne badania naukowe, działanie lecznicze akupunktury polega na wywoływaniu szeregu impulsów, bodźców i reakcji fizyko-chemicznych, przenoszonych drogami autonomicznego układu nerwowego z punktów akupunkturowych (zakończeń nerwowych) do chorych narządów i tkanek, wywołując w nich reakcje regeneracyjne i naprawcze oraz działanie przeciwbólowe.

 

Zabiegi akupunktury – kto może nakłuwać

Zgodnie ze stanowiskiem międzynarodowych stowarzyszeń akupunktury zabiegi akupunktury powinny być wykonywane przez lekarzy akupunkturzystów. Jest to gwarancją całkowitego bezpieczeństwa stosowania akupunktury.

 

Dlaczego warto korzystać z zabiegów akupunktury? Czy nie lepiej po prostu brać np. leki przeciwbólowe?

Każdy lek farmakologiczny jest substancją chemiczną, która przenika do układu krwionośnego, z krwią dociera do wszystkich narządów i oddziałuje na cały nasz organizm. Np. lek przeciwbólowy podany z powodu bólu stawu kolanowego będzie oddziaływał także na przewód pokarmowy, wątrobę, nerki, płuca, szpik oraz wszystkie inne części naszego organizmu, pomimo że poza kolanem jego działanie nie jest nam do niczego potrzebne.

Właśnie dlatego po każdej reklamie leku farmakologicznego wyświetlane jest ostrzeżenie przerzucające odpowiedzialność na pacjenta, że lek może spowodować skutki groźne dla zdrowia i życia.

Akupunktura wykonywana przez doświadczonego specjalistę działa selektywnie na dany obszar który wymaga leczenia i nie wywołuje skutków ubocznych. Działanie akupunktury polega na pobudzeniu zdolności regeneracyjnych i naprawczych naszego organizmu.

 


Przeciwwskazania do akupunktury

Akupunktura nie powinna być stosowana w:

  • hemofilii,
  • czynnej, złośliwej chorobie nowotworowej,
  • ciąży