Akupunktura

Choroby skóry

Akupunktura, jako część tradycyjnej medycyny chińskiej, jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, w tym chorób skóry. Jej mechanizmy działania opierają się na poprawie przepływu energii w ciele, co może wpływać na zdrowie skóry poprzez różne fizjologiczne procesy. Choroby skóry, przy których akupunktura może być pomocna:

  • Egzema (atopowe zapalenie skóry): Badania kliniczne wskazują, że akupunktura może być skuteczna w zmniejszaniu objawów egzemy, takich jak swędzenie i zapalenie. W jednym z badań pacjenci zgłaszali znaczną poprawę objawów po serii zabiegów akupunktury.
  • Łuszczyca: Akupunktura może być stosowana jako terapia wspomagająca w łagodzeniu objawów łuszczycy, takich jak zapalenie, swędzenie i ból.
  • Trądzik: Akupunktura może pomagać w redukcji stanu zapalnego i regulacji hormonalnej, co może przyczynić się do zmniejszenia liczby wyprysków i poprawy wyglądu skóry.
  • Łysienie plackowate: Akupunktura może wspierać regenerację i odbudowę mieszków włosowych poprzez lokalne działania bioelektryczne i biochemiczne.
Scroll to Top
+48 600 447 945