Akupunktura

Choroby cywilizacyjne

Akupunktura jest coraz częściej wykorzystywana w leczeniu dolegliwości. Wiele badań naukowych wskazuje na skuteczność akupunktury w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Akupunktura może być skuteczną metodą uzupełniającą tradycyjne leczenie w wielu obszarach, takich jak:

  • Stres i lęk: Akupunktura jest często stosowana w leczeniu stresu i lęku. Badania sugerują, że może ona pomagać w redukcji poziomu kortyzolu, hormonu stresu, co przekłada się na poprawę samopoczucia i redukcję objawów stresu i lęku.
  • Nadpobudliwość: Akupunktura jest stosowana jako alternatywna metoda leczenia nadpobudliwości, zwłaszcza w kontekście zaburzeń takich jak ADHD lub z nadpobudliwością związaną z wysokim poziomem stresu, lękiem lub innymi zaburzeniami emocjonalnymi.
  • Przewlekły ból: Akupunktura jest szeroko uznawana za skuteczną w leczeniu przewlekłego bólu, w tym bólu krzyża, migren czy bólu stawów. Mechanizm działania polega na stymulacji produkcji endorfin i innych naturalnych środków przeciwbólowych w organizmie.
  • Zmęczenie związane ze stresem: Akupunktura może być pomocna w przypadku zmęczenia wynikającego ze stresu zawodowego, emocjonalnego czy psychicznego.
Scroll to Top
+48 600 447 945